17:19 / E Hënë, 29 Tetor 2018 / indeksADMonline

Thaçi dhe Erdogan, zhvillojnë bisedë në Aeroportin e Ri të Stambollit

Sot pritet të realizohet inagurimi i Aeroportit të Ri të Stambollit, i cili, pas përfundimit të plotë, do të jetë aeroporti më i madh në botë.

Të ftuar në këtë ceremoni janë shumë liderë ballkanas, në mesin e tyre edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, transmeton Indeksonline.

Në një fotografi të siguruar nga Indeksonline, shihet teksa presidenti turk Rexhep Tayyip Erdogan zhvillon bisedë më presidentin Thaçi.

Vlen të kujtojmë se janë mbi 50 zyrtarë të lartë nga të paktën 18 janë pjesë e ceremonisë.Pas përfundimit të plotë, aeroporti i ri pritet të jetë aeroporti më i madh në botë./Indeksonline/