23:56 / E Shtunë, 26 Tetor 2019 / indeksADMonline

Thiago Motta shkëlqen në debutim me Genoan, përmbys rezultatin pas pjesës së parë

Thiago Motta bëri debutimin e tij si menaxher në ndeshjen e Xhenovës kundër Brescia në Stadio Luigi Ferraris.

Në fillim, nuk dukej mirë për ish-lojtarin e PSG-së dhe Interiy, pasi skuadra e tij po gjurmonte pas golit fantastik të Tonali , por në pjesën e dytë ai bëri tre zëvendësime – Agudelo, Kouame dhe Pandev – dhe ata ndryshuan ndeshjen.

Agudelo erdhi pas pushimit të pjesës së parë për të shënuar barazimin, Kouame hyri në minutën e 65 për të shënuar golin e dytë dhe Pandev përfundoi lojën me golin e tretë pasi u dorëzua në minutën e 58-të. Kjo është hera e parë në historinë e Serisë A që ka ndodhur diçka e tillë./Indeksonline/