08:09 / E Martë, 11 Shtator 2018 / indeksADMonline

Tragjike: Vdes i riu kosovar, e zuri rryma!

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mbrëmë në qytezën e Kaçanikut.

Indeksonline mëson se Shaban Burrniku, i riu 17 vjeçar nga fshati Kovaqec, e zuri rryma duke bërë dush dhe si pasojë ndërroi jetë në vend.

I ndjeri Burrniku ishte nxënës në klasën e 11 në Shkollën e Mesme Profesionale “Voskopojë”.

Ky institucion arsimor ka marrë vendim që sot të mos mbahet mësimi për shkak të nxënësit të tyre.