19:58 / E Enjte, 07 Qershor 2018 / indeksADMonline

Transferi më i madh i gjitha kohërave në NBA, James drejt kësaj skuadre

Gazetari i ESPN, Stephen Smith ka lëshuar “bombën” e transfereve në NBA. Smith ka thënë dje pas lojës së LeBron James është duke u bërë gati për transferin surprizë te Golden State Warriors. Gazetari ka thënë se ky transfer ishte diskutuar verën e kaluar, por që në fund kishte dështuar.

Por, gjërat janë kthyer prapë në tavolinë dhe James pritet të bëjë transferin më të madh ndoshta të të gjitha kohërave në NBA.

Kevin Durant dhe Stephen Curry raportohet se i kanë bërë ftesë Jamesit për tu bashkuar me ta për të kompletuar me siguri skuadrën më të frikshme të të gjitha kohërave në NBA.

Largimi i James nga Cleveland është pothuajse i sigurtë pas serisë finale. Për të, interesim serioz ka edhe nga LA Lakers./Indeksonline/