23:55 / E Diele, 21 Korrik 2019

Transformimi i stadiumit të bejsbollit për ndeshjen Sevilla – Liverpool

Sevilla dhe Liverpool luajnë ndeshjen parasezonale në SHBA.

Kjo ndeshje do të zhvillohet në stadiumin e skuadrës së bejsbollit, Boston Red Sox, ‘Fenway park’.

Stadiumi me një kapacitet prej rreth 40.000 vendesh është transformuar shumë shpejt që të jetë e përshtatshme për një ndeshje futbolli. /IndeksOnline/