22:42 / E Premte, 21 Shkurt 2020

Tri gola për tri pikë, Bayern Munich shpëtohet nga Lewandowski

Bayern Munich kaloi në epërsi që në minutën e 25’ me golin e shënuar nga Gnabry mirëpo pak para përfundimit të pjesës së parë skuadra e Paderborn e barazoi rezultatin.

Në minutën e 70’ ishte Lewandowski ai që e kaloi skuadrën e tij në epërsi mirëpo jo më shumë se 5’ minuta Michel e barazoi rezultatin.

Dyshja Gnabry-Lewnadowski funksionuan mjaftë mirë edhe për golin e tretë dhe njëherësh edhe golin e fitores që shënuan në minutën e 88’.

Me këtë fitore Bayerni rënditet në pozitën e 49 me 4 pikë më shumë se Leipzig që rënditet në vendin e dytë./Indeksonline/.