13:57 / E Martë, 13 Mars 2018

Trump e shkarkon Rex Tillerson nga pozita, ky do jetë sekretari i ri i shtetit

Presidenti i Amerikës, Donald Trump e ka shkarkuar nga pozita e sekretarit të shtetit amerikan, Rex Tillerson.

Me një njoftim zyrtar, Trump njofton se Mike Pompeo do të jetë sekretar i ri i shtetit.

“Faleminderit për punën fanatstike që ka bërë dhe shërbimin e tij. Por, që nga sot Mike Pompeo do të jetë sekretar i ri i shtetit” thuhet në njoftimin e Trump./Indeksonline/