17:40 / E Enjte, 17 Maj 2018

Turneu i Romës/ Nadal vazhdon tutje (Video)

Rafael Nadal ka vazhduar tutje në turneun e Romës.

Tenisti numër dy në botë, ka mposhtur Denis Shapovalov 2 me 0 në sete (6-4 dhe 6-1), shkruan IndeksOnline.

Spanjolli është kualifikuar për në çerekfinale të këtij kompeticioni që po mbahet në Itali. Ai do të ta kohet me tenistin F. Fognini.

Në çerekfinale deri tani janë kualifikuar edhe tenistë si; Cilic, Goffin dhe Carreno-Busta./IndeksOnline/