23:57 / E Martë, 11 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Ty Dolla $ign mund të përballet me deri në 15 vjet burg për akuzat e drogës

Ai dhe Skrillex u ndalën nga policia në shtator

Ty Dolla $ ign mund të përballet me deri në 15 vjet burg për akuza të shumta të drogës.

Emri i vërtetë Tyrone Griffin Jr – u arrestua në shtator për posedim të kokainës, THC dhe më pak se 28 g marihuanë para koncertit të tij në Atlanta Cellaris Arena.

Ai ishte duke udhëtuar në një limuzinë me Skrillex, kur ishin ndalur nga oficerët e policisë lokale, të cilët vazhduan të kërkonin limuzinën me qej. Policia ngriti akuza vetëm kundër Ty Dolla $ign.

Siç raportohet nga TMZ, Ty Dolla u padit nga një juri në Fulton County, Georgia. Akuzat për drogë bartin dënime të gjata në burg në Georgia dhe ai mund të përballet me një dënim prej 15 viteve burg.