15:00 / E Martë, 12 Shkurt 2019

Tymi që doli nga shpërthimi i vullkanit, formoi formën më të çuditshme ndonjëherë

Ky vullkan duket se ka shpërthyer në formën “më të vrazhdët” ndonjëherë.

Dy turistë thanë se ata panë hirin që dilte nga vullkani më i lartë aktiv në Indonezi, Semeru në ishullin e Javas duke u transformuar në një formë mjaft interesante.

Tymi i cili po përhapej shpejt bëri formën e penisit që zgjati vetëm pak sekonda.

Josia nga Hogansville, të Gjerogjisë-SHBA tha: “Unë kam qenë e frikësuar kur dëgjova shpërthimin. Pastaj fillova të fotografoja tymin që dilte nga vullkani dhe kur pash formën e cuditshme që u krijua nga ajo”.

“Sado frikë që kisha atëherë, më pas kjo foto u bë virale”, tha ajo më tej./Indeksonline/