17:25 / E Mërkurë, 17 Gusht 2022 / Gjelbrim

U hodh shorti për Ligën e Parë të juniorëve

Sot në selinë e FFK-së është bërë tërheqja e shortit për edicionin e ri në Ligën e Parë të Juniorëve, transmeton IndeksOnline.

Në këtë edicion në këtë ligë do të bëjnë gara 16 ekipe.

Në bazë të shortit në javën e parë do të përballen:

Malisheva – Vëllaznimi,

Roni 19 – Liria,

Kosova VR – Vjosa,

Ulpiana – Feronikeli,

Rahoveci – GS Gjilani,

Fushë Kosova – Top Football,

Rilindja – Podujeva dhe

Dukagjini – Istogu.

Garat në këtë ligë do të fillojnë më 27 gusht./IndeksOnline/