13:20 / E Martë, 23 Korrik 2019

U lindën në të njëjtën ditë dhe të njëjtin spital, çifti kurorëzojnë dashurinë

Është një tregim kaq romantik, do të mendonit se ishte premisa e një filmi të Disney: një çift i lindur vetëm disa orë diferencë në spitalin e Lancashirit janë martuar me njëri-tjetrin në moshën 23 vjeçare.

James Barsby dhe Amy Gaffney kanë lindur me pesë orë e gjysmë dallim në Parkun e Mbretëreshës së Parkut, Blackburn në vitin 1995.

Dyshja, të cilët të dy janë binjakë, u rritën në Clitheroe dhe ndoqën të njëjtën shkollë.

Por ata e njohën në moshën 10 vjeçare, kur ata zhvilluan një miqësi të ngushtë dhe filluan të takoheshin.

Çifti u martua në Kishën e Shën Pjetrit në Salesbury dhe festoi muajin e mjaltit me një udhëtim në Slloveni.

Pas të dy studimeve të mjekësisë në universitet, çifti është caktuar të fillojë punën si mjek në të njëjtën vend në NHS./Indeksonline/