17:49 / E Shtunë, 26 Tetor 2019 / indeksADMonline

Udhëtoi katër orë për ta shikuar për herë të parë Southamptonin, u “shkatërrua” nga rezultati

Bosi i Southampton Ralph Hasenhuttl u kërkoi falje tifozëve të klubit pas humbjes së tyre të turpshme 9-0 ndaj Leicester City mbrëmë.

Southampton hynë në librat e regjistrave për të gjitha arsyet e gabuara. Ishte humbja më e rëndë në ekzistencën e tyre 134-vjeçare, dhe ata tani mbajnë rekordin për humbjen më të madhe në shtëpi në historinë e Premier League.

Por kurseni një mendim për mbështetjen e 13-vjeçarit Tom Sherburn, sepse ishte një rast shtesë i veçantë për të.

Ishte ndeshja e parë e Tomit në Southampton. Dhe përfundoi në katastrofë.

Tom dhe familja e tij udhëtuan për katër orë nga Somerset në Southampton. Biletat e lojës ishin një dhuratë e Krishtëlindjes nga viti i kaluar.

“Ai do të priste kaq gjatë,” tha babai i Tomit Mike për BBC Sport . “Vetëm duke ecur në tokë, ju mund ta shihni fytyrën e tij të ndezur se sa fantastike do të ishte, me gjithë shiun e mprehtë dhe dritat dhe Kamerat televizive dhe shumë njerëz.

“Ne pamë njerëz që largoheshin në 12 minuta, dhe unë jam mjaft krenar për të si hera e parë që ai tha” a mund të shkojmë në shtëpi tani babi? ” ishte në minutën e 80-të ”, shtoi Mike.

Aftësia e Tom për të mbetur pozitiv edhe pas “kapitullimit” të ekipit të tij është mbresëlënëse.

Ai ishte i lumtur që ishte dëshmitar i një ndeshje që theu rekord./Indeksonline/