17:00 / E Martë, 06 Shkurt 2018

Ushqimet të cilat ju ndihmojnë të keni flokë të trashë dhe të shëndetshëm

Ekspertët kanë zbuluar  ushqimet për të ngrënë për flokë të trasha.

Përderisa humbja e flokëve mund të jetë shqetësuese, ndryshimet e thjeshta në dietë mund të jenë gjithçka që duhet bërë për të parandaluar rënien  mëtejshme.

Në librin e ri “Mjaltë e bukur”, ekspertët shpjegojnë se si dy feta mango mund të ndihmojnë për të forcuar indin e flokëve dhe për të nxitur rritjen., transmeton Indeksonline.

Më poshtë gjeni ushqimet të cilat janë të mira për parandalimin e rënies së flokëve dhe forcimin e indeve:

Mango

Fasule soje

Veza

Fiq

Fara e lirit

Fara e kungullit

Manaferrat

Avokado

Zarzavate me gjethe