00:15 / E Diele, 26 Shtator 2021 / A A

Usyk mbreti i ri i kategorisë së rëndë, gjunjëzohet Joshua

Boksieri britanez, Anthony Joshua, është mposhtur nga Oleksandr Usyk, transmeton Indeksonline.

Në një ndeshje të luftuar nga të dy boksierët që e dëshironin fitoren, u desh të priten pikët për të mësuar fituesin.

Ukrainasi ishte më efikas gjatë gjithë ndeshjes dhe kështu Joshua do t’ia dorëzojë titullin e kampionit. /Indeksonline/