15:15 / E Premte, 07 Shtator 2018 / indeksADMonline

Vajza e rrëmbyer lirohet pas nëntë muajsh

Ky është momenti i mrekullueshëm që një nxënëse 14 vjeçare e rrëmbyer në një anije për nëntë muaj më në fund u kthye në shtëpinë e nënës së saj.

Në skena që nuk janë kapur në kamerën e sigurisë së familjes së saj, ajo pastaj hap derën, thotë “mami” dhe më në fund është ribashkuar me Zeny Hernandez në një “moment të bukur”, transmeton Indeksonline.

Në një intervistë të re në ABC News, Abby, i cili u sulmua brutalisht seksualisht dhe u torturua gjatë kohës në robëri, kujton se si Kibby papritmas e lejoi të shkonte.

Ajo u la në një rrugë të errët dhe të zbrazët, nëntë muaj pasi e rrëmbeu ndërsa po ecte nga shkolla e saj në North Conway në tetor 2013./Indeksonline/.