13:34 / E Hënë, 12 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Vajza pa duar mëson të vizatoj

Një vajzë pa duar nga Kina e Veriut ka mësuar të vizatojë pas një kursi shtatë mujor.

Vajza e quajtur Madina kishte humbur duart në moshën gjashtë vjeçare për shkak që kishte ngrirë, transmeton Indeksonline.

Me ndihmën e babit të saj ajo kishte përfunduar shkollën e mesme dhe fillore. Kursin për vizatim e kishte filluar vitin e kaluar dhe pas shtatë muaj praktikë, ajo ka arritur të bëhet vizatuese e mrekullueshme.

Përveç vizatimit, Madina di të gatuaj dhe të vallzojë./Indeksonline/

Temat: