08:14 / E Diele, 15 Shtator 2019

Valverde flet për Ansu Fatin

Ekipi i Valverdes dhuroi spektakël duke e mposhtur Valencian 5:2 në një ndeshje ku shkëlqyen Ansu Fati, Frenkie de Jong dhe i rikthyeri nga lëndimi, Luis Suarez.

“Ansu Fati duket shumë më i pjekur se një djalë 16 vjeçar. Ajo që shohim në stërvitje është ajo që ai tregon në lojra. Është e vërtetë se nuk është normale të shënojë gola kaq shpejt, por ai është një lojtar që po na ndihmon shumë.”

” Ne e dimë se është e vështirë të luash në Barcelonë. E shoh si një fëmijë të fokusuar. Nuk është normale për të dy rezultatin dhe të ndihmoni kaq shpejt” – ishin fjalët e shefit të Barcelonës./Indeksonline/