14:42 / E Shtunë, 26 Tetor 2019 / indeksADMonline

Pranë varrit të grekut Kacifas, familjarët s’lënë gjë të zezë pa thënë për shqiptarët

Në ceremoninë përkujtimore të vrasjes së grekut, Konsandinos Kacifas në Bularat nga të pranishmit janë hedhur parrulla ekstremiste kundër shtetit shqiptar dhe tërësisë territoriale të tij.

Nëna e Kacifas ka arritur deri aty sa ka bërë thirrje të pranishmëve që të rrëmbejnë armët e të luftojnë për tokën e tyre që sipas saj është greke dhe të bashkohen me Greqinë.

Familjarët nuk kanë lejuar median shqiptare, por vetëm atë greke. “Na thoni pse keni vrarë djalin. Përse më vini këtu, ikni qërohuni”

Image result for kacifas kosove