09:34 / E Martë, 17 Tetor 2017 / indeksADMonline

Vazhdojnë emërimet e zëvendësministrave

Partia Demokratike e Kosovës, ka emëruar Isni Kilajn, zëvendësministër në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë e Zhvillimit Rural,.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Kilaj përmes një postimi në rrjetin social Facebook.

“Sot pranova Vendimin për emërim në pozitën e Zv. Ministrit në MBPZHR. Falënderoj PDK-në dhe Kryetarin Kadri Veseli për besimin e dhënë. Do jem në shërbim të qytetarëve dhe të gjithë atyre që i përfaqësoj”, shkruan Kilaj

Poashtu Edhe Aleanca Kosova e Re ka emëruar Granit Abdullahu  si zëvendësministër në Ministrinë e Shëndetësisë.

Emërimin e tij e ka bërë zëvendëskryeminsitri Behgjet Pacolli.

Ndërsa, lajmin e ka bërë të ditur deputeti Labinot Tahiri përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në Facebook.