08:09 / E Enjte, 01 Mars 2018 / indeksADMonline

Vazhdon i ftohti edhe sot

Moti gjatë ditës së sotme sipas parashikimeve të meteorologëve prite të jetë me vranësira dhe e mundësi të reshjeve të borës në orët e pasdites.

Në orët e mëngjesit në lugina mund të ketë mjegull, kurse temperaturat do të sillën në mes minus 8 e minus 3 gradë celsius.

Për shkak të erës temperaturat mund të jenë dukshëm më të ulëta.

Nesër, po ashtu, parashihet të kemi mot me vranësira të cilat mund të sjellin edhe reshje shiu e në viset malore edhe reshje bore.

Temperaturat do të shënojnë ngritje të dukshme ato do të sillën në mes 0 e 3 gradë celsius.

Depërtimi i rrymave të ngrohta ajrore nga  Mesdheu do të bëj që gjatë fundjavës temperaturat të shënojnë ngritje të theksuar ato do të lëvizin në mes 1 e 8 gradë celsius.