18:54 / E Hënë, 21 Maj 2018

Vdes shoferi, Tesla përfundon në pellg [Foto]

Shoferi i Tesla Model S ka vdekur pasi ka përfunduar me makinën e tij në një pellg, natën e së dielës në Castro Valley, California.

Trupi i tij nuk u gjet deri të hënën në mëngjes nga një ekip shpëtimi dhe autoritet ende nuk e dinë se si makina doli jashtë rrugës duke përfunduar në pellg.

Pa një hetim të plotë, është e pamundur të dihet ndonjë gjë lidhur me gjendjen e shoferit ose atij të automjetit përpara përplasjes, e që ka dyshim për autopilotin e aktivizuar. /IndeksOnline/

Temat: