09:48 / E Hënë, 23 Korrik 2018 / indeksADMonline

Vdes ylli i filmit ‘3rd Rock’, Elmarie Wendel

Elmarie Wendel, e njohur për rolin znj. Mamie Dubcek në “Kolona e tretë nga Dielli”, ka vdekur.

Vajza e Wendel, J.C. e konfirmoi vdekjen, duke thënë se ajo ishte “një nënë e madhe dhe një vajzë e keqe”.

Elmarie kishte një histori të gjatë në ‘biznesin’ e shfaqjes. Përveç “Rockit të tretë” ajo ishte zëri i hallës Grizelda në “The Lorax”. Ajo gjithashtu u shfaq në “The George Lopez Show”, “Seinfeld”, “NYPD Blue”, “Knight Rider”, “Spitali i Përgjithshëm”, “Fakte të Jetës”, “Jeffersons” dhe “Murphy Brown”, transmeton Indeksonline.

Ajo u shfaq gjithashtu në videolojë “Fallout 4” në vitin 2015.

Vajza e saj, J.C. Wendel është gjithashtu një aktore.

Elmarie ishte 89 vjeç./Indeksonline/