12:35 / E Premte, 21 Shtator 2018

Vërshime dhe stuhi të mëdha në Mbretërinë e Bashkuar

Parashikimi i motit në Mbretërinë e Bashkuar tregon se do të ketë stuhi të ashpra me breshër.

Sheffield pa pothuajse gjysmën e reshjeve të një muaji në vetëm 24 orë, ndërsa shiu më shumë se gjysmë muaj ra në Sennybridge në Uells.

Stuhi me breshër dhe erëra prej 60mph pritet të godisin disa pjesë të Britanisë së Madhe, transmeton Indeksonline.

Stuhia e dytë shkaktoi përmbytje të menjëhershme dhe shpërtheu me goditje që arritën në 78mph.

Pemët e rëna bllokuan një numër të rrugëve dhe hekurudhave në kulmin e stuhisë.

Forcat e policisë kanë paralajmëruar shoferët të jenë të vetëdijshëm për pemët e rëna, mbeturinat dhe linjat e energjisë në rrugë./Indeksonline/.