00:02 / E Premte, 07 Gusht 2020

Vërshimet në Podujevë, shpërfaqin problemet me rrjetin e kanalizimit

Nuk kanë qenë të pakta rastet kur qytetet e Kosovës janë pushtuar nga këtyre ditëve nga vërshimet si pasoj të reshjeve të shiut që nuk janë ndalur thuajse gjatë tërë ditës së djeshme dhe të sotme.

Një qytet që është prekur nga vërshimet është Podujeva, raporton IndeksOnline.

 Përmes kësaj videoje shihet se si rrugët e qytetit janë të mbushura me ujë, e në anën tjetër shpërfaqin problemin e theksuar të thuajse çdo qyteti të Kosovës me rrjetin e kanalizimit.

IndeksOnline ju sjell pamje: