23:41 / E Shtunë, 13 Janar 2018

Vetëvendosje e Prishtinës mblidhet nesër

Sot kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti mbajti sot një tubim ku prezantoi  platformën e tij qeverisëse.

Në këtë tubim munguan shumë deputetë e aktivistë, shkruan Indeksonline.

Kurse, nesër Lëvizja Vetëvendosje do të mbaj mbledhjen e Këshillit të Qendrës në Prishtinë.

Ky tubim mbahet pranë ASK, nga ora 14:00. Derisa të hënën do të mblidhen Kryesia dhe Grupi Parlamentar i VV-së ku do të vendoset për të ardhmen e partisë. /Indeksonline/