11:37 / E Premte, 23 Shkurt 2018 / indeksADMonline

Vetëvendosje sjell prapë peticionin në Kuvend (Foto)

Deputetë të Vetëvendosjes janë parë me peticione në duar duke hyr në sallën ku mbahen seancat plenare të Kuvendit.

Ky peticion me nënshkrimet e 200 mijë qytetarëve të Kosovës ishte nënshkruar për të kundërshtuar demarkacionin dhe Asociacionin e komunave serbe, raporton Indeksonline.

Derisa, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka ftuar për një takim shefat e grupeve parlamentare të partive për të diskutuar për kalimin e marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi. /Indeksonline/