10:56 / E Martë, 27 Nëntor 2018

Vetura më e mirë e këtij viti, këto janë 7 veturat finaliste

60 gazetarë të specializuar nga mbarë bota kanë bërë përzgjedhjen si juri në garën për veturën më të mirë të vitit. Në listë ishin 36 vetura, nga të gjitha markat e famshme.

Juria ka vendosur që të fus në shtatëshen finaliste këto modele të veturave: Alpine A110, Jaguar I, Ford Focus, Kia Ceed, Mercedes A-Class, Aircross Citroen C5 dhe Peugeot 508.

Makina e vitit 2019, do të zgjidhet në Geneva Motor Show me datë 4 mars të vitit 2019./Indeksonline/

ALPINE A110

 

 

JAGUAR 1

KIA CEED

MERCEDES A CLASS

AIRCROSS CITROEN C5

PEUGEOT 508

Temat: