22:00 / E Enjte, 16 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Vetura shtyp 5-vjeçaren dhe e fut nën rrota para syve të nënës së saj, ndodhë mrekullia [Video]

Një vajzë trevjeçare nga Kina është shtypur me veturë dhe atë para syve të nënës së saj.

Kamerat e sigurisë kanë filmuar momentin rrëqethës kur vajza derisa po kalonte rrugën për t’u takuar me nënën, shtypet nga një veturë që po kthehej në anën e djathtë.

Por, ajo çfarë është më rrëqethëse që ky moment kishte ndodhur para syve të nënës së saj, që mbeti e shokuar me atë që ndodhi të bijës.

Por, ishin pikërisht kalimtarët e rastit që reaguan me shpejtësi dhe e ngritën për gjysmë metri në ajër veturën për ta nxjerr vogëlushen.

Për fat të mirë, ajo i ka shpëtuar më të keqes me vetëm disa lëndime të lehta trupore.