10:40 / E Hënë, 12 Shkurt 2018

Vidal ua shuan shpresat Chelseas dhe Man United

Arturo Vidal ka bërë një goditje për Chelsean dhe Manchester United pasi ka deklaruar se do te dëshironte ta zgjas kontratën e tij ne Bayern Munich.

E ardhmja e kilianit në Bundesligë ka qenë ne dyshim dhe raportet kanë sugjeruar se ai do te lidhet me Antonio Conte edhe një herë në Stamford Bridge ne verë.

Megjithatë, pas fjalimit për një lëvizjeje ne Premier Ligë, duket se Vidal mund të jetë gati ta kryej të ardhmen e tij afatgjate me Kampionet e Bundesligës. /IndeksOnline/