75 Mall Live Search
19:47 / E Mërkurë, 09 Maj 2018 / indeksADMonline

Video shokuesem, 18 vjeçarja sulmohet me acid (Video)

Video shokuese tregojnë se si një vajzë 18 vjeçare gati sa nuk u ngulfat nga acidi me të cilin ishte sulmuar duke dalë nga një autobus në qendrën e Londrës.

Me të dalë nga autobusi dikush ia kishe hedhur tek goja acidin. Ajo shihet në pamjen e një dyqani teksa hynë aty për të kërkuar ndihmë dhe dikur alivanoset.

“Dikush më dha, dikush ma vuri në gojë”, citohet viktima të ketë bërtitur në shitore duke kërkuar ndihmë, raporton Daily Mail.

Sulmuesi I saj është në arrati derisa dyshohet se  e ka sulmuar me dashje adoleshenten duke e cilësuar veprën si krim ndaj trupit. Zjarrfikësit u panë duke hedhur ujë në vajzën për t’ia hedhur poshtë lëngun e acidit nga goja dhe për t’ia shpëtuar jetën.

Policia e Londrës po e heton rastin.