20:32 / E Premte, 20 Prill 2018 / indeksADMonline

Vikend i nxehtA� nA� KosovA�

NA� javA�n e ardhshme pritet tA� ketA� reshje, por temperaturat do tA� jenA� tA� larta, mbi vlerat e mesatareve.

a�?Do tA� mbajA� mot me diell dhe vranA�sira tA� shpA�rndara. Temperaturat minimale do tA� lA�vizin ndA�rmjet 9-10 gradA� Celsius, ndA�rsa maksimalet e ditA�s parashihet tA� lA�vizin ndA�rmjet 23-25 gradA� Celsius.

Shtypja atmosferike mbetet e lartA�, mbi vlerat e normales. Indeksi UV nA� kufijtA� e rrezikshmA�risA�.

Do tA� fryjA� erA� nga drejtimet e ndryshme, e lehA� deri mesatarea�?, thuhet nA� njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik tA� KosovA�s./Indeksonline/