23:38 / E Mërkurë, 07 Dhjetor 2022 / Gj. Sh

Vinicius falënderon Ancelottin për suksesin në Kupën e Botës

Vnicius Junior është njëri nga futbollistët kryesor të Brazilit në Kupën e Botës.

Ai arriti të zë vend në formacionin startues të Tites në mesin e shumë yjeve, transmeton IndeksOnline.

E për këtë, Vinicius e falënderon trajnerin e Real Madridit, Carlo Ancelotin.

“Kam biseduar me Ancelottin dhe ai më ka dhënë shumë këshilla për të më ndihmuar të bëhem titullar me Brazilin. Ai më dha shumë besim”, tha të mërkurën 22-vjeçari Vinícius Júnior. Ai ishte gjithmonë i ashpër me mua kur duhej. Ai është si një baba për mua.”, ka thënë Vinicius.

“Ai është i mirë jo vetëm me aspektet teknike të lojës, por edhe me mënyrën se si sillet me lojtarët e tij”. Jam përmirësuar shumë dhe Ancelotti më ka ndihmuar me këtë. Ai dhe (trajneri i Brazilit) Tite janë shumë të ngjashëm dhe flasin shumë me njëri-tjetrin”., shtoi ylli i Realit./IndeksOnline/