15:44 / E Mërkurë, 20 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Vitin tjetër fillon autostrada Nish-Prishtinë-Durrës

Ministrja e Ndërtimit e Serbisë, Zorana Mihajlovic ka konfirmuar se në vitin 2018 do të filloi ndërtimi i autostrades së Paqes, Nish-Prishtinë-Durrës.

Mbi 200 milionë euro është vlera e kësaj autostrada.

Këtë projekt do ta financojë Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim, si dhe Banka Evropiane.

“Kjo rrugë do ta lidhë Serbinë me rajonin. Na duhet rrugë të tilla për të zhvilluar ekonominë” ka thënë ministrja Mihajlovic./Indeksonline/