15:19 / E Diele, 27 Tetor 2019 / indeksADMonline

Vritet ish-xhudisti i njohur brazilian Mario Sabino

Federata Braziliane e Xhudos ka njoftuar se është qëlluar për vdekje ish-xhudisti Mario Sabino Junior.

Familja braziliane e xhudos është në zi pas vdekjes së Mari Sabinos”, thuhet ndër të tjera në komunikatën e federatës.

47-vjeçari e kishte përfaqësuar Brazilin në Olimpiadat e viteve 2000 dhe 2004, si dhe kishte fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të vitit 2003.

Ai gjithashtu kishte fituar medaljen e artë në vitin 2003 në Lojërat Pan-Amerikane.

Image result for Mario Sabino Junior
Image result for Mario Sabino Junior