22:01 / E Hënë, 26 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Vuçiq jep verdiktin e tij se nëse Milan Radojçiq e ka vrarë Oliver Ivanoviçin

Aleksander Vuçiq foli për çështjen e vrasjes së Oliver Ivanoviçit dhe për dyshimet mbi Milan Radojçiqin.

Presidenti tha se Ivanoviç u vra në të njejtën ditë kur u shpallën zgjedhjet në Serbi dhe se personi që e vrau e zgjodhi këtë moment me qëllim, transmeton Indeksonline.

Ndërsa për Milan Radojçiçin tha se sot është marrë në pyetje në Beograd dhe kundërshtoi mendimin e mediave që e kanë klasifikuar si vrasës atë.

Vuçiq theksoi se Milan Radojçid nuk e ka vrarë Oliver Ivanoviqin dhe se policia serbe mund ta thotë me siguri këtë. /Indeksonline/