20:55 / E Enjte, 12 Korrik 2018

West Hami bën “goditjen” e radhës, transferon super-yllin brazilian (Foto)

Skuadra e West Hamit ka bërë një tjetër “goditje” gjatë afatit kalimtar të verës.

Klubi nga Londra ka rëndë dakord me Lazion, për futbollistin Filipe Anderson.

Siç thuhet në mediat italiane, londinezët do të paguajnë plotë 38 milionë euro, kurse lojtari do të nënshkruaj kontratë pesë-vjecare.

Anderson ishte i shumë kërkuar edhe nga top-klubet angleze, por pas lëndimit interesimi i Chelseat, Liverpoolit, Arsenalit dhe Manchester Unitedit ishte zhdukur.

25-vjeçari ka shënuar 25 gola në 137 paraqitje./IndeksOnline/