09:05 / E Diele, 02 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Wilder: E meritova fitoren, dy nokautet në fund ishin kruciale

Deontay Wilder arriti ta mbrojë titullin e WBC-s pas përballjes së sotme me Tyson Fury.

Në ”T-Mobile Arena”, Las Vegas, meçi ndërmjet Furyt dhe Wilder mbaroi baras duke u bazuar në vendimin e gjyqtarëve.

Ani pse e dominoi shumicën e raundeve, dy nokautet në fund nga Wilder, bën që kjo ndeshje të mbarojë e barabartë, transmeton IndeksOnline.

Dhe pas meçit, Wilder tha se këto dy nokaute nga ai duhej që fituesi të shpallej vetë.

”Dy nokautet duhej të më shpallnin fitues”.

”Isha shumë afër fitores dhe shumë para tij. Në revansh, ju garantoj se do të fitoj”, tha Wilder./IndeksOnline/