17:49 / E Enjte, 26 Nëntor 2020 / Blerim

Xhaka dhe Mustafi nga minuta e parë ndaj Molde

Sot me fillim nga ora 18:55, do të zhvillohet takimi ndërmjet Molde dhe Arsenalit, duel ky në kuadër të rundit të katër të fazës së grupeve në Evropa Ligë.

Skuadra janë gati për të dhënë më të mire nga vetja, ku nga minuta e parë për Arsenalin do të jenë edhe dyshja shqiptare, Xhaka dhe Mustafi, shkruan IndeksOnline

Pak çaste më parë të dyja skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare për këtë sfidë.

Molde: Linde; Risa, Sinyan, Gregersen, Wingo; Aursnes, Ellingsen, Hussain, Hestad, Eikrem; James.

Arsenal: Runarsson; Maitland-Niles, Luiz, Mustafi, Soares; Nkeitah, Willock, Xhaka, Nelson, Pepe, Lacazette.