16:25 / E Enjte, 10 Janar 2019

Xiaomi prezanton modelin e ri, Redmi Note 7

Në fund të vitit të kaluar, presidenti i Xiaomit, Lin Bin kishte premtuar një telefon të ardhshëm me kamera prej 48 megapikselë. Sot kompania e ka bërë realitet duke zbuluar modelin e ri me kamera 48 megapikselë.

Ky model duket shumë i ngjashëm me Mi Play më të vogël dhe me kosto të ulët të Xiaomi, i shpallur disa javë më parë.

Telefoni i ri ka një vijë rrethore të ekranit, një panel mbrapa me gradientë të gjallë, një sensorë të gjurmëve të gishtërinjve të pasme, një nga të cilat përdor këtë sensor të imazhit me 48 megapikselë dhe një lente f / 1.8.

Kamera mund të marrë fotografi me 48 milionë piksele të vogla 0,8 mikronësh në ndriçim të mirë.

Telefoni i ri quhet Redmi Note 7 dhe ka një ekran 6,3-inç 19,5: 9 1080p, një procesor Snapdragon 660, një kamera selfie 13 megapikselë, një baterish 4,000mAh, USB-C dhe një fole me kufje./Indeksonline/