08:08 / E Enjte, 13 Shtator 2018

Zakonet që mund t’ju ndihmojnë të humbni peshë më shpejt

Shumica prej nesh luftojnë për të humbur peshë për shkak të dietave të mërzitshme dhe ushtrimeve

Më poshtëmblodhën 10 zakone të pazakonta që mund të ndihmojnë që humbja e peshës të ndodhë më shpejt dhe të jetë më e këndshme, shkruan Bright Side, transmeton Indeksonline.

Krijo një regjim të shëndetshëm të marrjes së ujit.

Është jashtëzakonisht e rëndësishme të vendosni një regjim të marrjes së ujit në mënyrë që trupi juaj humbë peshë

Mblidhni mollë të gjelbër ose banane para vaktit tuaj

 Hani vezë për mëngjes dhe ushqime djegëse për drekë

Po, një studim zbulpo se një gotë vere në ditë mund t’ju ndihmojë të humbni peshë më shpejt.

 

Temat: