21:43 / E Diele, 02 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Zbulohen datat e ndeshjeve për kualifikueset e Euro 2020

Kosova është renditur në grupin A të kualifikimeve për Euro 2020.

Dardanët do të jenë në grup së bashku me Anglinë, Republikën Çeke, Bullgarinë dhe Malin e Zi.

Kundërshtari më i fortë i Kosovës është Anglia. Skuadra e drejtuar nga Challandes fillimisht do të luaj në “Wembley” me 10 shtator ndërsa ndeshja e dytë në “Fadil Vokrri” do të luhet me 17 nëntor.

Orari i ndeshjeve të Kosovës në kualifikimet për EURO 2020

23 mars 2019, Kosova është e lirë (luan miqësore)

25 mars 2019, 20:45, Kosova – Bullgaria

7 qershor 2019, 20:45, Mali i Zi – Kosova

10 qershor 2019, 20:45, Bullgaria – Kosova

7 shtator 2019, 15:00, Kosova – Rep. e Çekisë

10 shtator 2019, 20:45, Anglia – Kosova

11 tetor 2019, Kosova është e lirë (luan miqësore)

14 tetor 2019, 20:45, Kosova – Mali i Zi

14 nëntor 2019, 20:45, Rep. e Çekisë – Kosova

17 nëntor 2019, 18:00, Kosova – Anglia

 

Temat: