18:47 / E Martë, 05 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Zbulohet se çfarë kërkon Shqipëria nga NATO pas përmbytjeve

Zbulohet se çfarë kërkon Shqipëria nga NATO pas përmbytjeve

Zbulohet kërkesa e Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura drejtuar NATO-s, pas përmbytjeve që përfshinë vendin kryesisht në pjesën Jugore dhe Qendrore.

Ndërsa pasqyrohen me detaje dëmet, Shqipëria kërkon me urgjencë të ndihmohet me ura portabël, varka, pajisje për zhytje, gjeneratorë, batanije, tenda, ngrohësa, ushqime për fëmijë dhe kafshë.