22:16 / E Martë, 17 Shtator 2019 / indeksADMonline

Zeka: PEK do të ketë 8 ose 10 deputetë

Milaim Zeka, kandidat për kryeministër nga PEK ka qenë sonte i ftuar në emisionin PRESSING.

Ai ka thënë se partia e tij do të ketë 8 deri në 10 deputetë, madje sipas sondazheve të bëra, partia e tij ka dalë se është më lartë se NISMA dhe AKR, përcjellë Indeksonline.

“Sipas sondazheve të ndërkombëtarëve kam dalë deputeti ma i votuar si individ, mbi të gjithë deputetët e tjerë. Sondazhet tregojnë PEK në krahasim me NISMA-n dhe AKR-në qëndrojnë shumë më lartë, kanë dalë 7.5 dhe 8.5

As NISMA dhe AKR s’do ta kalojnë pragun, pasi që nëse s’do të kishin frikë, s’do të bënin koalicion.

Kem dashtë me nda murin mes së keqës dhe së mirës dhe në bazë të sondazheve do të hyjmë në parlament me 8 deri në 10 deputetë”.

PEK ka 42 kandidatë për deputetë në zgjedhjet e 6 tetorit./Indeksonline/