16:23 / E Enjte, 02 Korrik 2020

Zyrtare: Achraf Hakimi lojtar i Interit

Mbrojtësi maroken, Achraf Hakimi edhe zyrtarisht është futbollist i skuadrës italiane, Inter.

Real Madridi ka konfirmuar se ka arritur akord me Interin për Hakimin, transmeton Indeksonline.

Në komunikatën e lëshuar, Real Madrid e falënderoj mbrojtësin për përkushtimin dhe profesionalizimin e treguar ndër vite.

Hakimi është pjesë e Real Madrid që nga viti 2006. Së fundmi ishte i huazuar në Dortmund./Indeksonline/

Mos i humb