16:02 / E Enjte, 12 Korrik 2018

Zyrtare: Barcelona transferon futbollistin e Sevillas (Foto)

Skuadra e Barcelonës ka bërë një tjetër blerje gjatë afatit kalimtar të verës.

Klubi katalunas ka transferuar Clement Lenglet, ish-futbollistin e Sevillas, shkruan IndeksOnline.

Barça pagoi plotë 35.9 milionë euro për blerjen e mbrojtësit 23-vjeçar.

Lenglet nënshkroi kontratë pesë vjeçare dhe do ta ketë klauzolën 300 milionë euro.

Kujtojmë që Lenglet bëri afro 60 paraqitje dhe shënoi 3 gola për ekipin e Sevillas./IndeksOnline/