75 Mall Live Search
15:52 / E Premte, 23 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Zyrtare: Dortmund e blen sulmuesin e famshëm të Barcelonës

Borusia Dortmund e ka zyrtarizuar blerjen e Paco Alcacer nga Barcelona.

Sulmuesi në top formë spanjoll ishte i huazuar te skuadra gjermane deri në vitin 2019, por që Dortmund ka inistuar në blerjen e plotë të kartonit të tij.

25 milionë euro i ka kushtuar Dortmundit ky transfer.

“Jam shumë i lumtur me këtë marrëveshje. Këtu kam gjetur staf dhe ekip të mrekullueshme. Unë do të bëj gjithçka për të falënderuar këtë klub për besimin që më kanë dhënë” ka thënë Alcacer./Indeksonline/