22:54 / E Enjte, 21 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Zyrtare: Fatih Terim rikthehet në “shtëpi” (Foto)

Ashtu siç u raportua, Fatih Terim do të jetë menaxher i skuadrës së Galatasarayt.

Terim është rikthyer në “shtëpinë” e tij të dytë, shkruan IndeksOnline.

Ai ka marr në duar klubin e lënë nga trajneri Igor Tudor, ky i fundit u shkarkua për shkak të rezultateve të dobëta.

Kjo është hera e pestë që Terim bëhet pjesë e klubit të madh turk.

Përveç kohës kur ishte futbollist, 64-vjeçari ishte trajner i Galatës në sezonet, 1996/2000, 2002/2004, 2011/2013 dhe tani, 2017-?./IndeksOnline/