20:51 / E Enjte, 17 Maj 2018 / indeksADMonline

Zyrtare: Franca zbulon 23 “ushtarët” për Kupën e Botës, mungojnë dy emra të mëdhenj (Foto)

Kombëtarja e Francës ka publikuar listën e futbollistëve pjesëmarrës në Kampionatin Botëror.

Kupa e Botës nis nga muaji qershor dhe përfundon më 14 korrik, shkruan IndeksOnline.

Trajneri, Didier Deschamps ka zbuluar emrat e futbollistëve që do të udhëtojnë për në Rusi. Në këtë listë mungojnë emra shumë të mëdhenj, përfshi; Lacazetten dhe Laporten.

Franca në fazën e grupeve në Botëror do të përballet me Australinë, Danimarkën dhe Perunë./IndeksOnline/