20:10 / E Hënë, 14 Maj 2018

Zyrtare: Këta janë “ushtarët” e Brazilit në Kupën e Botës (Foto)

Kombëtarja e Brazilit ka publikuar listën me 23-futbollistë për Kupën e Botës.

Kampionati Botëror nis nga muaji qershor dhe mbahet në Rusi, shkruan IndeksOnline.

Trajneri brazilian, Adenor Leonardo Baschi “Tite”, ka publikuar emrat e 23-futbollistëve që do të marrin pjesë në kompeticionin më të rëndësishëm në botë.

Brazili është në grup me shtete si; Zvicra, Kosta Rika dhe Serbia. Por, para botërorit Brazili luan miqësore me Kroacinë dhe Austrinë./IndeksOnline/